Adventure Game

Adventure Game

Od dawna marzyłeś, by zrobić coś, co pozostawi trwałe ślady?

W ramach projektu „1000 lat pokoju budziszyńskiego“ oferujemy Ci kilka możliwości kreatywnego udziału w opracowanie aplikacji ADVENTURE GAME, która w trwały sposób wpłynie na obraz Twojego miasta.

Czym jest ADVENTURE GAME?

Gra ADVENTURE GAME jest aplikacją, która spowoduje, że historia Twojego miasta ożyje. Jak to działa? To bardzo proste: znaczące wydarzenia historyczne i miejsca w Twoim mieście możesz przedstawić w postaci zagadek, tekstów literackich, filmów i tekstów do odsłuchu. Zostaną one wprowadzone do aplikacji i ułożone w trasę z co najmniej ośmioma przystankami, które użytkownicy aplikacji będą krok po kroku odkrywać. W ten sposób stworzymy interaktywną mapę pomocną w odkrywaniu Twojego miasta.

Co możesz zrobić?

Aplikacja ma powstać do połowy 2019 r. Profesjonalni programiści zadbają o wprowadzenie Waszych materiałów do gry ADVENTURE GAME. Wraz z wybranymi lokalnymi partnerami będziemy Cię wspierać w poszukiwaniach i opracowaniu miejsc i wydarzeń historycznych. Zebrane informacje będą podstawą dla stworzenia materiału: tekstu literackiego, filmu, tekstu do odsłuchania lub zagadki – wodze fantazji możesz puścić (niemal) bez ograniczeń. Wraz z innymi uczestnikami opracujemy materiały nadające się do wykorzystania w aplikacji.

Kto jeszcze weźmie udział?

Aplikacja ADVENTURE GAME będzie dotyczyła miast Bautzen, Heidelberg i Jelenia Góra. W projekcie weźmie udział po 10 osób z każdego miasta, które w opracowaniu materiałów wesprą doświadczeni lokalni partnerzy. W ramach kilku spotkań partnerów projektu będziecie mogli poznać materiały pozostałych grup oraz prowadzić rozmowy na temat Waszych miast, ich postrzegania i Waszych skojarzeń z hasłem „pokój“.

Zgłoszenia & więcej informacji

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem friedevonbautzen@gmail.com

Osobą do kontaktu jest

Paul Fischer
Steinhaus e.V.
Steinstr. 37
02625 Bautzen

Uczestnicy muszą mieć co najmniej 16 lat. Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

 

Plan działań 2018

25.05–27.05.2018
„Spotkanie zapoznawcze“

Chcemy coś razem opracować, dlatego zaczniemy od poznania się! W ramach święta miasta „Budziszyńska wiosna“ poznamy historyczne miejsca w Bautzen i wspólnie opracujemy pierwsze elementy gry ADVENTURE GAME.

Miejsce: Bautzen

31.08.–02.09.2018
„Poznajmy wspólne dziedzictwo kulturowe“

Będziemy się wymieniać doświadczeniami i wiedzą na różne tematy: od powstałych w ostatnim czasie materiałów do gry ADVENTURE GAME, przez dziedzictwo kulturowe po kwestię pokoju – co oznacza on dla mnie dziś. Nasze pierwsze pomysły i materiały wideo dla programistów będą dotyczyły właśnie tego ostatniego hasła.

Miejsce: Bautzen

08.09.–10.09.2018
„Dzień otwartych zabytków – poznajmy to, co nas łączy“

Podczas ogólnoniemieckiego dnia otwartych zabytków będziemy mieli okazję z bliska poznać miejsca związane z dziedzictwem kulturowym. Na zamku Ortenburg w Bautzen zaprezentujemy wyniki dotychczasowej pracy i dopracujemy pomysły na materiał wideo.

Miejsce: Bautzen

09.11.–11.11.2018
„Wymiana międzykulturowa“

W ciągu trzech dni tego weekendu będziemy twórczo działać na różnych polach: teatru, malarstwa i muzyki. To dobra okazja, by dowiedzieć się o sobie nawzajem więcej.

Miejsce: Bautzen

Rok 2019

…wykorzystamy głównie do ukończenia opracowanej we współpracy aplikacji i jej publikacji. Pozostaniemy w kontakcie i będziemy współpracować podczas wspólnych prezentacji.